Хогуортс
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Хогуортс

Елате в магическия свят!
 
ИндексТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 Уроците

Go down 
АвторСъобщение
GlAmoRoUs
Слидерин
Слидерин
GlAmoRoUs


Брой мнения : 45
Age : 30
Registration date : 05.10.2007

Уроците Empty
ПисанеЗаглавие: Уроците   Уроците Icon_minitimeНед Ное 04, 2007 7:57 pm

Госпожица Хаус влезе в стаята, погледна весело учениците си и каза:
- Добърден ученици, аз съм госпожица Хаус и ще ви преподавам по вълшебство! Днес ще вземем първият урок!
Професорката се обърка към дъската и замахна с пръчицата си. Там се появи заглавието на днесшния урок, а именно " Магията като понятие. Видове магии."
- Това е темата на днесшния урок. Моля запишете си я.
Последва шум от стържена на пера по пергамент. След това един по един първокурсниците се изправиха и отново впреиха поглед в професорката.
- Магията като понятие? Много от вас идват от мъгълски семейства и до преди известно време са си нямалии понятие от магия. За това в първият ни урок ще се запознаем с нея. Може да си водите бележки понеже този материал е важен. Магията представлява преобразуване на енергия с цел постигането да определен ефект. Може да предизвика светлинни съчи, наранявании и дори смърт. Маьосниците поп принцип използват магията за да направят живота си по лесен. Всеки ден някой магьосник някъде по света измисля магия. В зависимост от предназначението и магията се разделя на няколко вида - Вълшебство, магия, заклинание, проклятие, черна магия и непростимо проклятие.
При изричането на последния вид се разнесе шошукане из калсната стая.
- Тишин моля. - сопна се Алисън - От вички тези видове ние ще изучаваме само Вълшебството. То представлява добра магия или също така е известно като бяла магия. То изучава основни неща и от ежедневието и бита - пускане на светлина, изгасване, призоваваща магия, за тишина, за мълчание, за силен говор и други. Нещо неясно до тук? Нищо? Щом няма нищо неясно имам един въпрос към вас! Знам че сте още начинаещи първокурсничета, но някой от вас знае ли някоя магия, ако знае нека да вдигне ръка и да ми каже, печели бонус за дома си 20 точки!
Домашно: Есе на тема "Какво е за мен вълшебството" Домашните ми предавта по ЛС в срок от една седмица.
Върнете се в началото Go down
 
Уроците
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Хогуортс :: Предметите :: Вълшебство-
Идете на: